Jak kupić idealne rolety do domu?

Okno to jeden z najważniejszych elementów pomieszczenia. W ciągu dnia zapewnia dostęp do światła i kontakt ze światem zewnętrznym, wieczorami większość z nas wolałaby jednak zyskać odrobinę intymności i zasłonić się przed niechcianymi spojrzeniami sąsiadów oraz zapewnić sobie komfortowe warunki do nocnego wypoczynku. W roli praktycznej i estetycznej zasłony najlepiej sprawdzą się rolety. Dlaczego warto skorzystać akurat z tej opcji i jak wybrać idealny model?

Dlaczego warto zdecydować się na montaż rolet?

Chcąc zasłonić okno, mamy do wyboru kilka opcji – od tradycyjnych zasłon, przez żaluzje, po rolety. Dlaczego te ostatnie to najlepsze i najbardziej uniwersalne rozwiązanie? Przede wszystkim rolety są bardzo praktyczne. Zapewniają skuteczną ochronę przed sąsiadami i w przeciwieństwie do zasłon czy żaluzji nie kurzą się. Idealnie nadają się do małych pomieszczeń, ponieważ nie wymagają montażu karniszy ani innych dodatkowych elementów i nie zajmują wiele miejsca. Ich niewątpliwym atutem jest również estetyka – schludne i eleganckie pasują do każdego wnętrza, od tego klasycznego, po nowoczesne.

Rolety do domu – który model wybrać?

Wybierając rolety do mieszkania, będziemy musieli zdecydować się na konkretny model. Producenci oferują obecnie obok klasycznych, jednokolorowych osłon okiennych, także rolety dzień-noc oraz rolety z ciekawymi motywami graficznymi. Wartą rozważenia opcją są także rolety rzymskie. Który model sprawdzi się najlepiej? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Jednokolorowe rolety są najbardziej uniwersalne i pasują właściwie do każdego wnętrza. Te z nadrukowanymi motywami graficznymi to opcja dla lubiących mocne akcenty. Rolety dzień-noc prezentują się lekko i nowocześnie, a ich największą zaletą jest możliwość pełnej regulacji ilości światła wpadającego do mieszkania. Rzymskie rolety są za to bardzo oryginalne i nadają wnętrzu przytulności. Rollcenter sklep z roletami posiada w swojej ofercie praktycznie wszystkie z wymienionych powyżej rolet.

Jak dopasować wymiary rolet?

W czasie zakupu rolet liczy się nie tylko estetyka, ale również funkcjonalność. O tej w głównej mierze decyduje dopasowanie rolety rozmiarem. Jeśli osłona ma ładnie się prezentować, a przede wszystkim zapewniać skuteczną ochronę przed niechcianymi spojrzeniami i ostrym światłem, musi być idealnie wymierzona. Najlepszą opcją są rolety na wymiar – przygotowane specjalne z myślą o konkretnym oknie. Jak zmierzyć okno, pobierając wymiary pod roletę? Jeśli chodzi o długość, mierzymy wysokość skrzydła okiennego liczoną od górnej do dolnej krawędzi ramy okiennej. Pobierając wymiary na szerokość, mierzymy szybę wraz z listwami przyszybowymi, bez ramy okiennej.

Dodaj komentarz