Co to jest pozycjonowanie stron internetowych?

Jeśli nie ma Cię w Internecie, to nie istniejesz. Jest to gorzka, ale prawdziwa rzeczywistość. Nie oznacza to jednak, że posiadanie strony internetowej jest wystarczające do odniesienia sukcesu. Każdego dnia tworzone są kolejne witryny. Jak to zatem jest, że niektóre z nich cieszą się dużą liczbą odwiedzin, a inne generują mały ruch? Bardzo duże znacznie ma tutaj skuteczne pozycjonowanie w Google. Miesięcznie z wyszukiwarki tej korzystają miliony Internautów, dlatego też warto zadbać o to, aby nasza witryna była dobrze widoczna w wynikach wyszukiwania. Jest to świetny sposób na promowanie posiadanej strony www. Czym tak naprawdę jest więc pozycjonowanie?

Wyjaśnijmy, czym jest pozycjonowanie

Na pozycjonowanie składa się cały szereg działań, które mają na celu zwiększenie widoczności witryny w wynikach wyszukiwania. Opierają się one na wytycznych wyszukiwarek internetowych i często połączone są także z działaniami SEM (reklamą AdWords). Po wpisaniu w wyszukiwarkę Google słów kluczowych, ukazuje nam się lista storn www, które zostały przez wyszukiwarkę uznane za te najbardziej pasujące do naszego hasła. Obecnie można nawet zapłacić za to, aby nasza witryna była wyświetlana pod konkretnym hasłem. Chodzi tutaj o płatne wyniki wyszukiwania w bloku reklamowym, za co odpowiada usługa Google AdWords. Oczywiście strona internetowa może znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania bez konieczności płacenia za to firmie Google. Po to właśnie jest pozycjonowanie. Pamiętajmy o tym, że kolejność w jakiej wyświetlane są strony www w wyszukiwarce nie jest przypadkowa. Na pierwszej stronie, oprócz płatnych wyników wyszukiwania, znajdują się witryny, które zostały uznane za te najbardziej pasujące do wpisanych przez Internautę słów kluczowych.

Jeśli nasza strona www znajdzie się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, to szybko odczujemy coraz większa liczbę odwiedzin. Na pozycjonowanie składają się optymalizacja kodu HTML, usprawnienie funkcjonowania strony pod względem technicznym, ustalenie właściwej struktury strony, optymalizacja treści i grafiki, zdobywanie linków z innych witryn oraz umożliwienie poprawnego wyświetlania serwisu na urządzeniach mobilnych.

Koszty pozycjonowania

Trzeba jednak pamiętać, że chociaż przy pozycjonowaniu nie płacimy firmie Google, to zdobycie wysokiego miejsca kosztuje wiele pracy i często również pieniędzy. Firmy pozycjonujące stronę internetową muszą się sporo natrudzić aby umieścić ją wysoko w wynikach. Wymaga to nie tylko sporej ilości czasu ale często również inwestycji w copywriterów czy osoby odpowiedzialne za linkbuilding. Samo znalezienie dobrej firmy również nie jest proste. Nie każda firma poradzi sobie ze zdobyciem wysokich pozycji w wyszukiwarce Google. Warto przy tym polecić firmę oferującą pozycjonowanie Kraków – SMART SEO. Oferuje ona skuteczne pozycjonowania stron www.

Dodaj komentarz